Prawo spółek

Nasze podejście jest wielopłaszczyznowe, bierzemy pod uwagę nie tylko element stricte prawny, ale również specyfikę obrotu gospodarczego w branży Klienta oraz jego indywidualne uwarunkowania.

DCA Prawo Spolek

Fuzje i przekształcenia

Posiadamy doświadczenie w zakresie przekształcania, łączenia i podziałów spółek prawa handlowego oraz w zakresie przekształcania spółek cywilnych w spółki prawa handlowego. Do kwestii M&A podchodzimy kompleksowo Klient wskazując Klientom, po uprzednim przeprowadzeniu analizy ich działalności, na praktyczne aspekty procesu przekształceniowego.

Zakładanie spółek

Oferujemy kompleksową pomoc w zakładaniu spółek prawa handlowego, w tym w ramach funkcjonalności systemu s-24. W zakresie świadczonych przez naszą kancelarię usług pomagamy również w zgłoszeniu spółki do rejestru beneficjentów rzeczywistych.

Optymalizacja struktury korporacyjnej

Doradzamy  naszym Klientom w wyborze optymalnej struktury korporacyjnej oraz  w dokonaniu potencjalnej zmiany struktury prawnej.

Spory korporacyjne

Pomagamy Klientom w sprawach o wyłączenie wspólnika oraz o rozwiązanie spółki, w sprawach z umów pomiędzy wspólnikami, w sporach związanych z zaskarżaniem uchwał podjętych przez zgromadzenia wspólników lub walne zgromadzenia oraz w sprawach związanych z realizacją prawa kontroli wspólnika.

Bieżąca obsługa korporacyjna

Świadczymy pomoc prawną w zakresie bieżącej obsługi spółek, w tym w zakresie przygotowania projektów uchwał organów spółki lub innych dokumentów korporacyjnych. Ponadto reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach rejestrowych przez KRS.

Prawo spółek reguluje kwestie organizacyjne i prawne działania spółek prawa handlowego a więc spółek osobowych (spółki jawnej, partnerskiej, komandytowej oraz komandytowo-akcyjnej) oraz kapitałowych (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, prosta spółka akcyjna, spółka akcyjna).

To właśnie ta dziedzina prawa reguluje normuje zasady odnoszące się do cyklu życia spółki, w tym reguluje kwestię związane z założeniem spółki, przekształceniem spółki oraz połączeniem lub podziałem spółki jak, nadto ta dziedzina prawa reguluje kwestię związane z zakończeniem działalności spółki  w tym jej likwidację. Prawo spółek reguluje również podstawowe zasady bieżącej działalności danej spółki oraz normuje kwestię relacji między wspólnikiem a samą spółką w tym kwestię ewentualnych sporów na linii wspólnik – spółka.

Doradztwo w zakresie prawa spółek wymaga podejścia wielopłaszczyznowego biorącego pod uwagę nie tylko element stricte prawny, ale również specyfikę obrotu gospodarczego w branży Klienta oraz jego indywidualne uwarunkowania.